Ranek patriotyczny

    Dzień Niepodległości w Przedszkolu obchodzony był 10 listopada 2020r. w sposób wyjątkowy. Ze względu na sytuację związaną z obostrzeniami sanitarnymi Ranek Patriotyczny został przygotowany on – line dla starszych dzieci z grup „Motylki”,„Biedronki” i „Pszczółki”. Nauczycielki p. Alina Szczepaniak, p. Lucyna Ptak i p. Marta Borsuk opracowały zajęcia, w których dzieci korzystały z tablicy interaktywnej.

Gościem specjalnym tego przedsięwzięcia był współpracujący od wielu lat z Przedszkolem Zespół ludowy „Borkowiacy”. Artyści wystąpili w przygotowanym wcześniej nagraniu wideo Zespół śpiewał pieśni i recytował wiersze o treści patriotycznej. Dzięki tej formie zajęć dzieci poznały historię powstania Zespołu „Borkowiacy”. Tradycja uczczenia Święta naszej Ojczyzny przybrała nową i bardzo aktualną na obecne czasy formę.

Podczas tej uroczystości dzieci śpiewały nagrany „Hymn Polski”, utrwalały symbole narodowe, a poprzez grę interaktywną „Memory Polska” poznawały cechy charakterystyczne dla naszego kraju. „Piosenka młodego patrioty” wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Dzieci obejrzały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Przedszkolaki zgodnie z instrukcją wykonały wspaniałe drzewa, na których pojawiły się piękne biało-czerwone motyle.

Skip to content