Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym wszelka uwaga kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek 21 listopada. W tym szczególnym dniu wszystkie „Wiewiórki” oraz panie zjednoczyli się i przyszli do przedszkola ubrani na niebiesko. Tym samym przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt., Nasze prawa”, poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Dzieci tańczyły przy piosence ,,Nasze prawa”, kolorowały obrazki przedstawiające różne prawa, grały w memory o prawach dziecka. Na zakończenie dzieci. Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.

Skip to content