Dzień Dyni

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszej grupie święto to obchodziliśmy 31 października, wtedy wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem , że można z niej przygotować wiele dań tj. pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakują pestki dyni. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie dyń, odczytywanie dyniowych sylab, gry w domino, bingo i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle,, skoki przez dynię, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.

Skip to content