Nauczyciel – uczy, bawi i wychowuje

Autor: Alina Szczepaniak

Pierwszym szczeblem w edukacji zawierającej nauczanie i wychowanie jest wychowanie przedszkolne. Realizowane jest ono w placówce dydaktyczno-wychowawczej. W Polsce przedszkola odgrywają coraz większą rolę. To tu odbywa się nauczanie spontaniczne oraz uczenie się pod kierunkiem osoby dorosłej. Nauczyciel komunikatywny celowo ukierunkowuje działalność wychowanka, rozumie jego rozwojowe i indywidualne potrzeby, które uwzględnia w procesie wychowania.

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Autor: Agnieszka Hasińska

Rady dla Rodziców!

Przekroczenie progu szkolnych drzwi może być dla dziecka radosnym i przyjemnym doświadczeniem, może również wiązać się z silnym stresem i lękiem.

czytaj publikację w pdf >>

O koordynacji wzrokowo - ruchowej słów kilka.

Autor: Ewa Gross

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność, która pozwala nam na łączenie tego,co widzą oczy z tym, co robią ręce. Najpierw kierujemy uwagę na określony bodziec i wykorzystujemy oczy, by mózg mógł zrozumieć, gdzie znajdujemy się w przestrzeni. Następnie używamy rąk, aby wykonać działanie na podstawie uzyskanych informacji wizualnych przekazywanych nam przez oczy.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2019 Przedszkole Pod Dębem.