Parnter akcji "Przyjazna Szkoła"

Pszczółki

Jesienne porządki

poniedziałek, 15 października 2018 18:18

W tym roku Pani Jesień sprezentowała wszystkim przedszkolakom wspaniałą, słoneczną pogodę. 11 października „Pszczółki” ochoczo wzięły się za grabienie liści w ogrodzie przedszkolnym. Zadanie to wywołało u dzieci duże zaangażowanie i wiele radości. Dzieci z zapałem grabiły  i zanosiły liście do worków. Jak widać wcale nie trzeba być dorosłym, żeby móc coś zrobić dla środowiska.

Robimy zapasy

niedziela, 14 października 2018 13:25

W związku z realizowanym tematem tygodniowym dotyczącym owoców, postanowiliśmy zrobić zapasy na zimę w postaci owocowych kompotów. ostrożnie kroiliśmy obrane wcześniej jabłka a następnie napełnialiśmy nimi przygotowane wcześniej słoiczki. Na koniec wsypaliśmy do słoików cukier, licząc ilość wsypywanych łyżeczek Dzięki uprzejmości pań kucharek kompoty zostały ugotowane. To były wyjątkowo słodkie zajęcia!

Mierzymy drzewa

niedziela, 14 października 2018 10:55

10 października obchodzono„Dzień Drzewa” w związku z czym „Pszczółki” uczyły się rozpoznawać gatunki drzew, porównywały kształt i rozmiar liści, poszukiwały owoców dębu i jarzębiny. Największym wyzwaniem  dla przedszkolaków było mierzenie drzew przy pomocy miary krawieckiej. Na zakończenie udaliśmy się w miejsce gdzie w maju dzieci sadziły własne drzewka – każdy z dumą przyglądał się  swojemu dębowi.

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Copyright © 2018 Przedszkole Pod Dębem.